wtorek, 7 października 2014

8. październik 2014 - Środa

Księżyc w Pełni, w znaku Barana (Aries).

Żywioł - Ogień - Ogień jest symbolem Energii, naszej Duszy. Symbolizuje siłę życiową i wolę działania, przynosi uzdrowienie, ale również zniszczenie. Oczyszcza i ogrzewa, może to być łagodne światło świecy, a może to być również buchający ogień piekielny.
Ogień symbolizuje władzę jaką niesie ze sobą wola działania.
Jakość dnia - Dzień grzejący
Część roślinna - Owoc
Części ciała - głowa, mózg, oczy, zęby, żyły.PEŁNIA KSIĘŻYCA - Idealny czas na czucie, tworzenie i rozwijanie mocy umysłowych. Jest to czas na wszystkie rytuały dotyczące: miłości, płodności, dobrobytu, bogactwa, czarów, gojenia ran, kreatywności, rozwoju pomysłów i świętowania projektów.
Aby wychwycić energię, jaką niesie ze sobą Pełnia, nie trzeba stosować żadnych czarów czy rytuałów. Równie dobrze można siąść i medytować, ale także np. tworzyć muzykę lub poczytać książkę.Magia Księżycowa (Lunarna) podczas Pełni Księżyca.

- Księżyc jest na 180°-225°C przed Słońcem. Trwa od 14. do 17. dnia.
- Przychodzi na świat o zmierzchu, idzie spać o świcie.
- Jest to moment największej siły i mocy. Ta faza sprzyja zmianie lub zakończeniu (rozwiązaniu) negatywnej dla nas sytuacji życiowej.
- Oddziałuje na: zadania, sztukę, urodę, zdrowie, fitness, zmiany, decyzje, dzieci, konkurs, marzenia, rodzinę, mądrość, kwestie prawne, miłość, romans, pieniądze, motywację, ochronę, moce umysłowe, samodoskonalenie.
- Cel - Zakończenie projektu.
- Nazwa Bogini - Sechmet.
- Energia Bogini - Bogini Ognia.
- Pogańskie święto obchodzone podczas Pełni Księżyca - przesilenie letnie.
- Ofiara - Kwiaty
- Tarot - Słońce (Arkana Wielkie, XIX).


Ezoteryka:
Księżyc jest całkowicie okrągły. Niektórzy magowie uważają za fazę Pełni Księżyca od 3. dni przed Pełnią do 3. dni po Pełni. Inni koncentrują się przy swoich rytuałach wyłącznie na kilku godzinach Pełni. W tej fazie Księżyc posiada największą moc i dokonuje się wszystkich rytuałów, jakich dokonuje się podczas Księżyca rosnącego (przybierającego), szczególnie rytuały ochronne, jak również przepowiadające przyszłość.


Medytacja - Pełnia to faza, podczas której bywamy niespokojni i mamy problemy ze snem. Medytacja podczas tej fazy Księżyca działa uspokajająco i rownoważąco.


Księżyc w znaku Barana - Dzień w znaku Barana naznaczony jest niecierpliwością (chcemy głową przebić przysłowiowy mur). Dodatkowo może brakować nam cierpliwości i wytrwałości. Ciężko znosimy dziś krytykę i upomnienia. Jeżeli spotkamy się dziś ze zbyt ostrą i natarczywą krytyką, może zdarzyć się nam bardzo ostro wybuchnąć.


Jest to dobry czas:
- dla wszystkiego, co powinno zostać szybko i bez zwlekania załatwione

Odradza się dziś:
- podróże
- śluby


Relacje partnerskie:
Z Księżycem w znaku przypisanemu żywiołowi Ognia flirtuje się bardzo dobrze. Jeżeli szuka się drugiej połówki i jest okazja, aby gdzieś wyjść, nie powinno się tego przesuwać na inny dzień!
W dobrze funkcjonującej relacji unikać dziś przesadnej krytyki. Warto wykazać się cierpliwością.Praca:
W pracy warto dziś trzymać się trochę z boku. Jesteśmy skłonni dziś do podejmowania zbyt spiesznych decyzji, które warto byłoby jeszcze raz w ciszy i spokoju przemyśleć. Niecierpliwość może nam dziś tylko zaszkodzić. Nie dajmy się dziś sprowokować i spróbujmy podolać temu dniowi tak tylko, na ile to się da, bezstresowo. Wobec kolegów z pracy warto zachowywać się spokojnie i rzeczowo. Motto: również ten dzień kiedyś się kończy!


Zdrowie:
Unikamy dziś poddawania się operacjom dokonywanym na częściach ciała przyporządkowanym znakowi Barana, czyli: głowie, mózgu, oczach, zębach i żyłach.
Nie przemęczamy dziś oczu. Zostawmy TV w spokoju (kto ogląda ) a książkę odłóżmy chwilowo na boku.
Dziś warto rozpocząć dietę (odchudzającą). Rozpoczęta dziś przyniesie szybko widoczne efekty.
Nie poleca się dziś wyrywania zębów, natomiast zabiegi stomatologiczne (zapobiegawcze, pielęgnacyjne) są bardzo polecane.
Jeżeli mamy skłonności do bólów głowy, tym bardziej dzisiejszy dzień warto wykorzystać na spokój, relaks, odprężenie się, unikamy natomiast przemęczania się.

Zaleca się:
- kompresy i okłady na oczy
- gimnastyka oczu

Odradza sie:
- kawę, nikotynę i alkohol, sprzyja bowiem bólom głowy, na które jesteśmy dziś wyjątkowo podatni


Sztuka czarowania:
Ochrona i odwaga.


Kosmetyka:
Dziś bardzo intensywnie działają maseczki na twarz.
Również kremy, maście są dużo łatwiej przyswajane przez naszą skórę.
Dziś jest również dobry dzień, aby zająć się pielęgnowaniem swojego duchowego piękna wewnętrznego (poprzez trening autogenny czy jogę itp.).
Gdy umysł i dusza są zdrowe, wtedy również ciało jest zdrowe i piękne.


Gospodarstwo domowe/dom:
Dobry dzień, aby myć okna, mycie przyjdzie nam łatwiej a okna pozostaną dłużej czyste i swieże (dotyczy wszystkiego ze szkła).
Dobry dzień, aby robić przetwory z owoców, będą bardzo aromatyczne i trwałe.
Remont mieszkania również uda się dziś dużo lepiej.

Zaleca sie dzis:
- pieczenie chleba
- mrożenie i zagotowywanie przetworów, dobry smak i trwałość
- sprzątanie mieszkania
- prace remontowe
- wietrzenie, równiez wietrzenie piwnicyOgród:


 


Podczas Pełni energia Księżyca osiąga najwyższą moc.
Jego w pełni oświetlona strona jest zwrócona wprost na Ziemię.
Jest to bardzo korzystny czas, aby nawozić ogród, ponieważ rośliny silnie pobieraja wszelkie składniki odżywcze.
Nie wykonujemy w tym czasie żadnych prac ogrodowych poza zbieraniem ziół leczniczych, ponieważ siły lecznicze ziół podczas Pełni są szczególnie silne.


Również dżdżownice żyją wg Księżyca. Jedynie podczas Pełni wchodzą do kompostu i aktywnie pracują.


Krótko po Pełni jest korzystny czas na przycinanie róż.
W tym czasie nie przycinamy innych roślin.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz